Jdi na obsah Jdi na menu

Do Prahy za poznáním

15. 9. 2016

Exkurzi, kterou minulý čtvrtek absolvovali žáky ročníku 4. C, jsem začal připravovat se značným předstihem. Již v lednu letošního roku bylo třeba pro velký zájem zarezervovat vstup do expozice v centrále České národní banky. Zde jsme náš pražský den v 9:00 začínali.

 

V prostorách původního trezoru jsme se seznámili prostřednictvím slova průvodce, videosnímků a moderně koncipované přehlídky mnoha exponátů s historií peněz a měnového vývoje českých zemí. Nechybělo ani potěžkání zlaté cihly. 


Po přesunu nejexponovanějšími turistickými lokalitami hlavního města z pravého na levý vltavský břeh následovala nejdříve návštěva informačního střediska Poslanecké sněmovny, sledování jednání našich zákonodárců z návštěvnické galerie hlavního jednacího sálu a na závěr přijetí u předsedy výboru pro životní prostředí PhDr. Robina Böhnische.

 

Robin nám umožnil nahlédnout do běžně nepřístupných míst parlamentních budov, včetně reprezentačních prostor premiéra či poslaneckých kanceláří a dovědět se řadu zajímavostí o legislativním procesu i výkonu poslaneckého mandátu.   Za čas i vstřícnost, se kterou se nám Robin věnoval, tímto děkujeme.