Jdi na obsah Jdi na menu

Exkurze na téma české státnosti

26. 9. 2012

Na pozvání absolventa naší školy, poslance Parlamentu České republiky PhDr. Robina Böhnische (ČSSD) navštívila třída 2. C ve středu 26. 9. Poslaneckou sněmovnu PČR.

Sněmovna proti původnímu plánu právě zasedala, takže jsme měli možnost, v autentickém prostředí, sledovat některé procedury legislativního procesu. Úvodní přednášku a videoprojekci v informačním středisku vystřídal, po neobvykle důkladné kontrole bezpečnostními pracovníky, přesun na galerii hostů a sledování průběhu 46. schůze PS.

Z lavic galerie jsme s panem poslance zamířili do architektonicky nejhodnotnější budovy využívané PS – do bývalého jezuitského gymnázia ve Sněmovní ulici č. 1. Prohlídku jejich prostor doplňoval PhDr. Böhnisch zajímavými informacemi z historie i aktuálního parlamentního dění – žáci viděli velkou zasedací místnost, kancelář poslance, zasedací místnost Výboru pro životní prostředí a také Modrý salonek – reprezentativní prostoru, kterou mají k dispozici hlavní představitelé opozice.

Po třinácté hodině jsme se s panem poslancem rozloučili a přes prosluněnou Valdštejnskou zahradu vyrazili k autobusu, za druhou částí exkurze, která nás čekala v Kutné Hoře. V bývalém druhém městě Českého království jsme využili jednu z posledních možností projít si expozice mimořádné výstavy Europa Jagellonica v Galerii Středočeského kraje sídlící v rekonstruované budově Jezuitské koleje.

 

Náhledy fotografií ze složky ČLA Trutnov - exkurze PS PČR + GASK 2012 09